Mette Walsted Vestergaard: Jeg skal skilles

Foto: AOP
Mette Walsted Vestergaard og Michael Kristiansen blev gift i 2011 og nåede at danne par i seks år.

TV Avisens vært og hendes mand, Michael Kristiansen, er gået fra hinanden.

Liz Rørsig

Mette Walsted Vestergaard har i seks år dannet par med Michael Kristiansen, politisk kommentator på TV 2 News-programmet "Mogensen & Kristiansen", men nu er det slut. Parret har to små børn sammen.

- Det er meget nyt. Jeg er selvfølgelig meget ked af det, men prøver at se fremad, siger Mette til BILLED-BLADET.

Læs hele interviewet med Mette Walsted Vestergaard i dette nummer af BILLED-BLADET, hvor hun også fortæller om sin kommende, runde fødselsdag. Den populære vært fylder nemlig 40 år den 19. januar.


KLIK HER OG FÅ DE SENESTE NYHEDER OM DE KENDTE





Emmelie: Jeg er verdens lykkeligste pige

- Jeg forstod det slet ikke lige da det skete, forklarer Emmelie de Forest om det øjeblik, hvor Danmark blev udråbt som vinder af Eurovision Song Contest 2013.

Vi vandt! Emmelie gjorde det!

20 årige Emmelie vandt for tredje gang det Europæiske Melodi Grand Prix til Danmark - præcis 50 år efter vi vandt første gang med Dansevisen.
femina
  • I Paris kan du købe éclairs i ethvert bageri. Eclair betyder lyn, og navnet hentyder muligvis til, at de små vandbakkelser med fyld kan spises med lynets hast i bare to mundfulde.
  • Skuespilleren Beate Bille har fået et mere afslappet forhold til sin krop, efter hun har født sit første barn
  • Den danske sommer (og vinteren med) kræver næsten, at man har et dejligt, let og luftigt sjal at putte sig i på en kølig aften. Strik sjalet i blød og lækker mohair på giga pinde – (nr. 15) – så det bliver ultra let og luftigt. Men dejligt lunt alligevel
  • Hos billedkunstner Sarah Hvass hersker der en form for holistisk kaos i hendes finurlige møbler og genstande, vilde sans for farver og detaljefyldte malerier og illustrationer. Her er udtryk og indtryk fra så mange sider og verdener, at det leder tankerne hen på en slags moderne folklore anno 2013
  • Kom masser af godt fyld i dine scrambled eggs, så de virkelig mætter. Jeg foreslår kartofler, spinat og varmrøget laks, det passer perfekt til de blide æg
udeoghjemme
viunge
seoghoer
elle
familiejournal
Disclaimer • Aller Media A/S © 2013 • aller.dk