BILLED-BLADET denne uge - få et smugkig her!

Skrevet af dkeditorial d. 1. november 2012

I denne uges BILLED-BLADET bliver du helt opdateret med hele 160 sider på de seneste nyheder om de kendte og kongelige samt et 16-siders kongeligt tillæg med den kongelige forlovelse i det svenske kongehus.

Det har igen været en begivenhedsrig uge i BILLED-BLADETs univers. Her kan du få et lille udpluk af de spændende artikler og historier, som du får med bladet i denne uge.

femina
  • Foråret er i fuldt flor, og rundt om hjørnet venter sommertid med bare tæer og luft under skørterne. Lige nu bugner butikkerne med sandaler i alle afskygninger, så du kan helt sikkert finde dine egne favoritter
  • På søndag den 26. maj har overborgmester Frank Jensen lovet at snøre løbeskoene og stille til start ved FEMINAs Kvindeløb i Fælledparken, hvor tusindvis af kvinder i deltager i årets store løbefest. Læs her, hvordan overborgmesteren får en travl politiker-karriere til at hænge sammen med et sundt liv
  • Sommerdage med solbrun hud nærmest tørster efter smukke aquafarver. Vi har fundet 10 mode fund, der giver hede drømme om smukke sandstrande og azurblåt vand
  • I anledning af FEMINA Kvindeløb får du 20 % på ALT i FEMINAs Shop med en særlig kode
  • Kvindelige debattører bliver langt oftere end mænd udsat for hadefulde og sexistiske beskeder, når de blander sig i debatten. SF-politikeren Özlem Cekic er en af dem, der har modtaget mange grove hademails. Men en dag tog hun en overraskende beslutning
udeoghjemme
  • Mettes mareridt begyndte, mens hun var i lykkelige omstændigheder. Hun forsøgte at bilde sig selv ind, at det ville forsvinde igen efter fødslen, men nej. Hendes lille søn var kun tre uger, da hun blev lam fra brystet og ned og fik sin første kørestol. Nu har Mette kæmpet sig op på benene igen, fået livsglæden tilbage og har accepteret sin sygdom.
  • En lille morgenmadskrig er brudt ud blandt McDonald's og 7-Eleven om at sikre sig flest mulige kunder ved at tilbyde forskellige typer af morgenmad. Men pas på – hvis du ønsker en god start på dagen!
  • Har du brug for lidt inspiration til hverdagsmaden? Så kan du hver uge følge Ude og Hjemmes madplan
  • Middag på 30 minutter
  • I Danmark har mere end 12.800 mennesker sclerose, og to ud af tre er kvinder. Sclerose rammer som regel i 20-40 års alderen, men teenagere og børn får også sclerose. Støt op om kampen mod sygdommen sammen med en række kendte danske kvinder.
viunge
seoghoer
elle
familiejournal
Disclaimer • Aller Media A/S © 2013 • aller.dk