Sådan fester de i London – Se billederne fra den store folkefest
Fire dages folkefest med over en million deltagere, i anledning af dronningens jubilæum, er netop slut
Det netop overståede 60-års jubilæum er et tydeligt bevis om hvad englænderne er så gode til, når der opfordres til fest. De tager imod invitationen!
Over en million mennesker festede igennem efter at alle havde fået fri mandag og tirsdag for at kunne deltage i festlighederne. Og dagene blev hverken brugt hjemme i stuerne eller på ferie hjemmefra. Dagene blev som opfordret brugt på gaderne og i parkerne for at være med at til at omdanne byen til én stor fest. Lige som dronningen havde ønsket sig.
Og ingen andre steder end i London er fantasien så stor, når det kommer til salg af merchandise. Overalt havde briterne pyntet sig selv, deres hund eller barn med et Union Jack, et diadem eller masker.
Se de fantastiske stemnings-billeder fra London:
Mac- eller mobilbruger: Klik her for at se billederne!
Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer

Prinsesse Marie - En moden prinsesse
Billeder: Se prinsesse Maries mange forskellige frakker
Billedportræt: Marie - Danmarks alsidige prinsesse
Se prinsesse Maries flotte kjoler
Marie og Mary - Kongelige svigerinder i glad farver












![[title]](http://www.femina.dk/sites/femina.dk/files/storage_1/media/farlige-slankemetoder.jpg)




