Hertuginde Catherine vil stjæle tenniskones hårstil
Kate har set sig misundelig på hårstilen hos Wimbledon-spilleren Andy Murrays modebevidste kæreste, Kim Sears.
Tennisspilleren Roger Federer var i spotlightet under søndagens Wimbledon-finale i London. Men det moderigtige spotlys faldt til gengæld på hertuginden af Cambridge, Kate, og tennisspilleren Andy Murrays kæreste, Kim Sears, der sad på tilskuerpladserne.
Faktisk er der hård konkurrence mellem de to kvinder. Kim Sears' hårstil er på kort tid blevet en af de mest eftertragtede takket været hendes regelmæssige optrædener ved Wimbledon de sidste to uger.
- Hendes naturlige, skinnende hår er det perfekte afslappede sommerlook. Hendes stil emmer af naboens datter, men med lidt ekstra glans og spræl. Vi har oplevet en kæmpe stigning i efterspørgslen på hendes stil og en stigning i anmodninger fra kendte på over 50 procent, siger Mathew Soobroy, der er chefstylist hos Charles Worthington Salon i London, som samtidig afslører, at hertuginde Catherine er en af kunderne.
Hertuginden har ellers været kendt for sin egen helt specielle hårstil, men nu er hun altså klar til forandring, lyder de seneste meldinger.
Her ses Kim Sears med sit naturligt skinnende hår (Foto: AOP)
Se Marys genbrug og hendes mange sammensætninger
Se Marys fuldtræffere: De tyve bedste kjoler
Billeder: Kronprinsesse Mary i favoritmærket Prada
Kongelige corsager: Se de royale kjoler
Se kronprinsesse Marys mange eksklusive øreringe












![[title]](http://www.femina.dk/sites/femina.dk/files/storage_1/media/farlige-slankemetoder.jpg)




