Smykkedesigner opereret for kræft

Smykkedesigneren bag de populære La Chance-lykkearmbånd har nok at se til i øjeblikket. Udover en hverdag, der er blevet temmelig kaotisk på grund af Stein Bagger, som er far til Martinas datter, har hun for nylig gennemgået en operation for kræft i en spytkirtel.
Martina Baggers datter er flyttet fast hjem til hende, og den lille pige er naturligvis chokeret over, at hendes mor har været syg: "Hun er bange for, at der skal ske mig noget. Jeg har sagt til hende, at jeg nok skal klare den. Jeg er ikke sådan til at slå ud," fastslår Martina Bagger i Ekstra Bladet.
Ellers har smykkedesigneren ikke lyst til at tale om sygdommen, men hun bekræfter overfor avisen, at selve operationen gik godt samt, at hun er i bedring.