
Jeanne fra Hotel Romantik fandt ikke kærligheden: Har meldt sig til sæson to

Gennem de seneste otte uger har man kunnet følge 20 senior-singler på romantisk ophold i Schweiz i ”Hotel Romantik”.
Desværre lykkedes det ikke nogen af de medvirkende at finde en kæreste via programmet, men der er kommet rigtig mange gode og tætte venskaber ud af det.

Jeanne var blandt de medvirkende, og hun har på ingen måde mistet modet. Hun har heller ikke droppet tanken om at finde kærligheden på tv – faktisk har hun tilmeldt sig sæson to af datingprogrammet.
- Jeg har meldt mig til sæson to. Gu’ fanden har jeg så. Hvis det ikke lykkes første gang, så må det jo lykkes anden gang, siger hun til BT.
Om det lykkes at komme gennem nåleøjet igen, må tiden vise, men sikkert er det, at DR har modtaget rigtig mange ansøgninger.
Programmet har været en enorm succes, og interessen for at komme på romantisk ophold med 19 andre singler er enorm, fortalte DR-redaktør Jan Lagermand Lundme i sidste uge til BILLED-BLADET.
DR kan endnu ikke oplyse, hvornår den nye sæson får premiere.
