Linie 3 modtog fornem ærespris

Der var både gak og gøjl, da TV 2 Charlie søndag aften viste det nye satireshow, ”Året der gak”. Og her var der optrædener fra nogle af Danmarks sjoveste mennesker, heriblandt Linie 3.
Men de nøjedes ikke med at optræde på scenen på Portalen i Greve, hvor tv-showet tidligere på ugen blev optaget.
Linie 3 var stolte
For da den nystiftede ærespris, ”STORM Prisen”, skulle uddeles, måtte de tre populære herrer endnu en gang på scenen, og de mange klapsalver fra publikum vidnede om, at også de syntes, Linie 3 fortjente hæderen.
- Det er vi meget, meget stolte ad. Det er fantastisk, fortalte en overvældet Preben Kristensen efter showet.

Vil du have BILLED-BLADET hjem til dig?
Klik her og læs hvordan
Linie 3 med Thomas Eje, Preben Kristensen og Anders Bircow har eksisteret i 40 år, og de tager meget gerne mange flere, fortalte de.
Seneste nyt

Skønt nyt fra hoffet: Prinsesse Sofia og Carl ...

Kærlighedsekspert om Landmand søger kærlighed-Leifs ...

Leif fra Landmand søger kærlighed afslører: Jeg har ...

Leif fra Landmand søger kærlighed: Derfor valgte jeg ...

Genkendte du Henrik fra Landmand søger kærlighed? Her har ...
