
Dennis Knudsens børn på krydstogt for at besøge deres biologiske mor i Miami

Det er hverken Lalandia eller sommerhus, der har lokket Dennis Knudsen og hans tre børn ud af deres nye luksusvilla i Vedbæk.
De er nemlig ombord på et krydstogtskib og er på et syv dages cruise i Caribien og skal desuden besøge børnenes biologiske mor, der er politibetjent i USA.

Dennis Knudsen er biologisk far til alle sine tre børn, Lucas på seks, Noah på fire og lillesøster Aura, blev tre år for nylig.
De tre børn er desuden helsøskende, da de æg, der er blevet befrugtet, er fra den samme kvinde.
Det er hende de nu skal besøge.
En biologisk halvsøster
- Og hun har fået en datter i sommer, så vi skal også besøge mine børns biologiske halvsøster, forklarer Dennis Knudsen.
På Instagram deler han nogle skønne billeder fra krydstogtskibet i Miami Beach i Florida, som BILLED-BLADET har tilladelse til at bringe.

Efter jul - 30. december – tager Dennis Knudsen og børnene til Thailand, hvor Dennis har købt et hus.
Oprindeligt for at familien kunne bo der i de tre måneder, hvor det er koldt i Danmark.

På grund af skolegang for Lucas og senere hans to søskende, er den plan ændret til seks uger om året.
Og foreløbig hygger familien sig altså på deres cruise.