Onsdag, 19. oktober 2016 — af Lene Skaarup

Landmand søger kærlighed: Ruuds nye kæreste

Ruud Derks
Ruud Derks
Foto: Lars Horn
Selvom forelskelsen ikke holdt mellem Ruud og Emma, så har den unge landmand fundet kærligheden. En rigtig landmandskvinde, Malou Larsen, fra Djursland.

Kærlighed er ikke altid lige let, og slet ikke med kameraerne rullende. Der gives ingen garantier for, hvordan det vil gå efterfølgende. Og det ved Ruud Derks fra Himmerland alt om, for han brød med Emma allerede tilbage i sommer.

LÆS MERE: Ruud fra Landmand søger kærlighed: Jeg har ikke fortrudt

For at kunne vise dig denne video, beder vi dig acceptere marketing og statistik cookies.

Ruud: Vi har det rigtig godt sammen

Efter optagelserne var slut, og kameraerne blev slukket, fandt Ruud kærligheden hos en ligemand. Malou Larsen kommer fra Djursland, og hun arbejder til daglig med landbrug. En passion, som de to deler med hinanden, og det har vist sig at være det helt rigtige for Ruud.

- Vi har det rigtig godt sammen, og det føles meget mere rigtigt nu, fortæller den unge landmand til BILLED-BLADET.

Vil du have BILLED-BLADET hjem til dig?
Klik her og læs hvordan
Vil du have BILLED-BLADET hjem til dig? Klik her og læs hvordan

Seneste nyt

Relaterede artikler

Udvalgt til dig

Fra forsiden