Torsdag, 28. marts 2019 — af Annemette Mikkelsen

Ny ekspert i I hus til halsen holdt barsel mens de optog

Designer Søren Vester og den nye ejendomsmægler Line Franck. 
Designer Søren Vester og den nye ejendomsmægler Line Franck. 
Foto: Nordisk Film TV
Når den syvende sæson af ”I hus til halsen” ruller over skærmen, bliver det med en ny ekspert på holdet, Line Franck. Ejendomsmægleren skulle under optagelserne jonglere både job og privatliv.

Når ”I hus til halsen” rammer skærmen med syvende sæson, bliver det med ekspertduoen Line Franck, som er ejendomsmægler, og designer Søren Vester. De to har kørt landet tyndt og hjulpet trængte hussælgere. Line Franck overtager rollen fra ejendomsmægleren Jesper Nielsen, som har været på programmet i seks år.

For at kunne vise dig denne video, beder vi dig acceptere marketing og statistik cookies.

Var på barsel under optagelser

Under optagelserne var Line Franck på barsel med sin yngste datter, Martha. Og selvom det til tider har været hårdt at jonglere job og privatliv, har hun ikke fortrudt.

- Når jeg kører hjem efter optagelserne, tænker jeg: ”Det var det hele værd, for de mennesker, vi har været nede og hjælpe, havde virkelig brug for det, og de er så taknemmelige”., fortæller hun i en pressemeddelelse.

Vil du have BILLED-BLADET hjem til dig? Klik her og læs hvordan

Udover Martha på et år, har Line Franck børnene Andrea på 3 og Smilla på 10.

Den nye sæson af ”I hus til halsen” får premiere i foråret.

Seneste nyt

Udvalgt til dig

Fra forsiden