13. maj. 2025
Af Simone Løvstad Kristensen

Så smuk! Heidi Frederikke deler nyt billede: Datteren er blevet konfirmeret

Heidi Frederikke Sigdal.
Heidi Frederikke Sigdal.
Foto: Hanne Juul
Tidligere tv-vært Heidi Frederikke Sigdal deler rørende ord om datteren efter stor dag.

På et nyt billede som tidligere tv-vært Heidi Frederikke Sigdal har delt på sin Instagram, stråler hendes datter, Matilde, i en smuk, hvid kjole.

Datteren er nemlig blevet konfirmeret, skriver Heidi Frederikke, der ønsker hende tillykke og giver hende rosende ord med på vejen.

Spar op til 50% på BILLED-BLADET

"Så særlig, så kærlig, så sød og omsorgsfuld, så empatisk og så betænksom❤️ Tænk at så meget kærlighed, livsglæde og mod kan været samlet i én krop. Tillykke mussi❤️", lyder det fra Heidi Frederikke.

Heidi Frederikke blev skilt i 2017 fra eksmanden, Anders Sigdal, som hun har børnene Matilde og Charlie med.

https://imgix.billedbladet.dk/2025-05-13/20230907-MR-Landskamp-022-1.jpg
Heidi Frederikke med sine børn, Charlie og Matilde, til landskamp i 2023.
Foto: Mikael Rieck

I marts kunne hun dog fortælle til BILLED-BLADET, at hun har fundet kærligheden på ny.

Det er kokken Stefan Svane, som har vundet hendes hjerte.

Han er også kendt fra tv, idet han med jævne mellemrum kokkererer i tv-køkkenet på ”Go’ morgen Danmark” på TV 2, hvor Heidi Frederikke var vært i 17 år, indtil hun stoppede i 2023.

Mere om: