STEM: Hvem var flottest klædt i Vild med dans - Knæk Cancer?


"Vild med dans - Knæk Cancer"


Mascha Vang og Thomas Evers Poulsen


Pernille Blume og Morten Kjeldgaard


Mads Vad og Michelle Kristensen


Asta Björk og Jimilian


Jenna Bagge og Micki Cheng


Lise Rønne og Silas Holst
GALLERI: Vild med dans-outfits program 8 - Knæk Cancer (ALLER MEDIA)
Konkurrence var for en stund lagt på hylden, og den gode sag var i fokus, da "Vild med dans" indtog Det Kongelige Teater i forbindelse med Knæk Cancer.
At alle par gik videre til næste uges program betød dog langt fra, ar de seks tilbageværende par ikke gav den alt de havde, da de gik på scenen og dansede for flere end 1000 publikummer på Gamle Scene i København samt for seerne hjemme bag tv-skræmene.
Som altid havde "Vild med dans"-systuen gjort et imponerende stykke arbejde og fremtryllet 12 fantastiske looks til parrenes indivduelle danse, ligesom de også havde kreeret de ens outfits, der blev danset i under holddansene.
I galleriet øverst i artiklen kan du se eller gense de flotte looks fra de seks individuelle danse, der under den rørende aften på Det Kongelige TTeater bestod af en enkelt ønskedans i form af en morderne dans, to gange jive, ligeledes to rumba'er samt en vals.
Herudner kan du stemme på det look, du synes, var det allerflotteste:
Spar 281 kr. på 13. nr. af BILLED-BLADETKlik her og læs hvordan