VIDEO: Pixi ude af Vild med dans – Sådan har jeg det

Se også:

Vild med dans-vinderne sammen igen: Se ...

SE HER: Sådan foregik Vild med dans-fejringen i ...

VIDEO: Derfor vil Coco O gerne vinde Vild ...

VIDEO: Jakob Fauerby og Silas Holst løfter ...

VIDEO: Oscar Bjerrehuus – Det har jeg lært ...

VIDEO: Derfor var Neel Rønholt og Michael ...

VIDEO: Oscar Bjerrehuus: Ville være sjovt ...

VIDEO: Coco O og Morten Kjeldgaard: Vi vil ...

VIDEO: Mikkel Kessler vil ikke være en ...

VIDEO: Vild med dans-stjernen Pixi ...
Efter en nervepirrende omdans mod Oscar Bjerrehuus og Asta Björk stod det klart, at Christel Pixi, 34, og dansepartneren Thomas Evers Poulsen, 41, måtte forlade ”Vild med dans” i program 4.
- Jeg synes, det er rigtig ærgerligt, for jeg havde glædet mig rigtig meget til at danse vals og have en lang valsekjole på. Men vi gjorde alt, hvad vi kunne, sagde en berørt Pixi til BILLED-BLADET.

Vil du have BILLED-BLADET hjem til dig?
Klik her og læs hvordan
Danseparret fik en samlet dommerkarakter på 16 for deres Samba og kom dermed på en 7. plads. Det var dog ikke nok til at blive i ”Vild med dans”.
- Jeg er så glad og tilfreds, men dem derhjemme havde bare lyst til at se på nogle andre end os, og sådan er ”Vild med dans”. Det er et underholdningsprogram, lød det fra Thomas Evers Poulsen.
Hør Pixi og Thomas fortælle mere i videoen herover.