7. apr. 2011
Af af Thomas Flindt

Ibi Støving er klar til kærlighed: Vil gerne finde en ny mand

Ibi Støving havde en T-shirt fra Quicchi og perlekæde fra Nørgaard Thomsen på til forpremieren.
Ibi Støving havde en T-shirt fra Quicchi og perlekæde fra Nørgaard Thomsen på til forpremieren.
Foto: Martin Høien/BILLED-BLADET
Ibi er glad for at være tilbage i København med sønnen Anakin og er nu klar til at finde den store kærlighed.

Der sker mange ting i Ibis liv for tiden. På TV optræder hun for tiden som vært på "Ånderne vender tilbage", og så er sønnen Anakin lige fyldt tre år og startet i børnehave.

Men Ibi er klar til mere. Hun vil nemlig gerne finde manden i sit liv. Det er dog ikke helt nemt.

- Ja, jeg vil da gerne finde en ny mand. Det er bare svært. Jeg er meget påpasselig. Han skal jo også være en del af Anakins liv. Det er ikke alle og enhver, der bliver lukket ind. Sådan tror jeg, alle mødre har det, fortæller hun til Kig Ind (link fjernet).

For ud over en ny mand vil Ibi nemlig også gerne have flere børn - hun har en drøm:

- Jeg drømmer om det store italienske bord, hvor der sidder børn og børnebørn. Og jeg sidder selv for bordenden og drikker rødvin under oliventræerne, siger hun til ugebladet (link fjernet).

Læs mere om: