15. jun. 2025
Af Caroline Andersen

Se de vilde scener: Natasja Crone og Rasmus Tantholdt i hed konkurrence mod Søren Brostrøm og Samira Nawa

Se de vilde scener: Natasja Crone og Rasmus Tantholdt i hed konkurrence mod Søren Brostrøm og Samira Nawa
Der var fest og farver til den helt store guldmedalje, da Natasja Crone og Rasmus Tantholdt dystede mod Søren Brostrøm og Samira Nawa.

Musikken var skruet helt op, publikum stod tæt pakket og stemningen var helt i top, da ægteparret Natasja Crone og Rasmus Tantholdt skule afholde en dj-battle mod den tidligere direktør for Sundhedsstyrelsen Søren Brostrøm og politiker Samira Nawa ved det årlige Folkemøde på Bornholm.

Se vores tilbud på abonnement her

Det skriver SE&HØR, der overværede det festlige indslag.

Hvert hold havde taget en række musiknumre med, som skulle få gang i dansegulvet på Folkemødet.

Her havde Natasja Crone og Rasmus Tantholdt blandt andet sørget for de dansevenlige numre "Macarena" og "Habibi Aiwa".

Søren Brostrøm og Samira Nawa tog dog sejren, da de diskede op med sangene "It’s Raining Men” af The Weather Girls og "TEXAS HOLD 'EM" af Beyoncé.

Mads Steffensen og Simon TJ var værter på dj-duellen, hvor de styrede konkurrencen med hård hånd.

Du kan se alle billederne af den festlige dj-duel i galleriet i toppen af artiklen.

Mere om: