26. jun. 2025
Af Malan Joensen

Tillykke!! Endnu et af dronning Marys gudbørn er sprunget ud som student

Dronning Mary.
Dronning Mary.
Foto: Kaspar Wenstrup
Josephine Fleming, datter af Caroline Fleming og Rory Fleming, er blevet student, og hun har dronning Mary blandt sine syv faddere.

Forleden var det Marys gudsøn baron Holger Reedtz-Thott, der fik studenterhuen på, og i denne uge var det så endnu et af Marys gudbørns tur til at fejre en veloverstået studentereksamen - nemlig Josephine Fleming, datter af Caroline Fleming og eksmanden Rory Fleming.

Dronning Mary var blandt Josephine Flemings syv faddere ved dåben i kirken ved Valdemars Slot tilbage i 2007, og dronningen var ifølge HER og NU også med til at fejre Josephine Flemings 18-års fødselsdag i december 2024.

Modtag mail med dagens mest læste nyheder fra BILLED-BLADET

Ligeledes var Josephine Fleming med til den jævnaldrende prinsesse Isabellas konfirmation i foråret 2022.

Det er den stolte mor Caroline Fleming, der har delt billeder af Josephine Fleming ved Øregård Gymnasium ledsaget af kærlige ord om den flotte præstation på sin Instagramprofil.

Mere om: