VIDEO: Vind kongelig buket fra Bering

Se også:

Kongelig blomsterkunstner giver tips til ...

VIDEO: Bjarne Als viser rundt i sin ...

VIDEO: Bjarne Als julepynter et helt ...

VIDEO: Prinsesse Marie besøger fantastisk ...

VIDEO: Bjarne Als gav læserne gode råd ...

VIDEO: Prinsesse Benedikte købte ...

SE VIDEO: Bjarne Als pynter op til påske med læserne

VIDEO: Sådan binder du påskebuketten - ...

VIDEO: Se prinsesse Benedikte købe ind ...

VIDEO: Lær at lave din egen juledekoration
Igen i år har BILLED-BLADET og Bering House of Flowers en stor læserkonkurrence i julemåneden.
I år er det juledekorationen, der er i centrum! Lav din egen juledekoration og send et billede af den til mail-adressen: [email protected]

Få BILLED-BLADET hjem til dig
Se alle vores tilbud her!
Så deltager du i konkurrencen om Danmarks flotteste juledekoration. Det er blomsterdesigneren Bjarne Als fra Bering House of Flowers, der er dommer i konkurrencen. Han vil kigge alle billederne igennem og kåre en vinder, som får tilsendt en af de berømte kongelige buketter fra Bering House of Flowers.
Send os et billede af din juledekoration
Vi skal have dit billede senest tirsdag 13. december 2016 kl. 12.00. Sammen med billedet skal vi bede om dit navn, adresse, mail-adresse og telefonnummer.
Vinderen bliver kontaktet i midten af december, og får bragt sit billede i BILLED-BLADET op til jul. De indsendte bidrag vil også blive bragt på BILLED-BLADETs hjemmeside i løbet af december.
Herunden kan du se en video med Bjarne Als, hvor han skaber sin egen juledekoration, samtidig med han giver gode ideer og tricks til at skabe en flot og fantasifuld juledekoration fuld af overraskelser.
SE VIDEO: Lær at lave din egen juledekoration
Seneste nyt

Vidste du det? Inspector Morse-stjernes ...

Silas Holst har fået rørende gave af sin bror

Nikoline efter X Factor-sejr: Jeg var helt rundt på ...

Badehotellets fru Frigh: Derfor blev hun så overrasket

Lagde du mærke til detaljen? Sådan blev Jim Walsh ...
