
TV 2 afslører ny Bachelor: Her har du set ham før

Optagelserne til den nye sæson af ”Bachelor” er i fuld gang på Kreta.
Her har vært Petra Nagel selskab af mændene, der skal forsøge at finde den store kærlighed i programmet.

Og ja – der er to mænd!
Det afslører TV 2 nemlig i en pressemeddelelse. Værten Petra Nagel har også afsløret det i en video på Instagram.
For det er kun kort tid siden, at TV 2 kunne afsløre, at 31-årige Christian Ulrik Hansen var den ene deltager i ”Bachelor”.
Nu står det klart, hvem hans ”Bachelor”-makker bliver. Og der er tale om et kendt ansigt.
For den anden, der skal finde kærligheden i TV 2-programmet er 28-årige Nicklas Flenø Mikaelsen.

Hvis man tænker, at navnet lyder bekendt, er det ikke usandsynligt.
For Nicklas har allerede vist, at han gør sig godt på tv.
Det gjorde han blandt andet, da han i 2021 var med til at vinde DR-programmet ”Alene i vildmarken” med sin makker Emil.

Nicklas er født og opvokset i Fredericia, hvor han stadig bor. Han er selvstændig og lever blandt andet af at holde foredrag.
Han er aktiv og eventyrlysten, og han drømmer om at finde en kæreste efter halvandet år som single.
Den nye ”Bachelor”-stjerne vil gerne finde en kvinde, der ved, hvad hun vil, og hvor hun står. Hun skal være betænksom, omsorgsfuld og rummelig. Og så er kærlighed for naturen et plus i hans bog.
