
Læs også
Aldrig sket før: Nyt billede af fyrst Alberts børn trækker overskrifter
Ved årets Monte-Carlo Television Festival viste mange kendte ansigter deres flotteste skrud frem på den røde løber.
Deriblandt fyrst Alberts ældste datter, Jazmin Grace Grimaldi, som han har fra sit forhold med amerikanske Tamara Jean Rotolo – og fyrstedatteren havde valgt et brag af en gallakjole!
Ved tv-festivalens afslutningsfest havde Jazmin Grace Grimaldi nemlig iført sig en hot pink kjole med et voluminøst skørt og en høj slids foran.
Som prikken over i’et bar Jazmin Grace Grimaldi også funklende diamantøreringe og en overdådig choker-halskæde.
Fyrst Albert og fyrstinde Charlene var også med til afslutningsceremonien, og fyrstinde Charlene bar naturligvis også en elegant gallakjole til festlighederne.
Se den i artiklen herunder: