28. sep. 2025
Af Luise Marie Bekker

"Vi skulle bare have en god julefrokost": Sådan nogle direktører ville skuespillerne fra Carmen Curlers være

Skuespillere fra "Carmen Curlers" svarer på, hvilke firmaer de ville være direktører for, og hvilke chefer, de ville være.
Video: Luise Marie Bekker
Annonce
"Hvis du skulle være direktør i eget firma, hvilket firma skulle det så være?" og "Hvilken slags chef ville du være?" Det har vi spurgt skuespillerne fra DR's hitserie "Carmen Curlers" om.

I "Carmen Curlers" får Axel Byvang en god idé og får flere tusinde ansatte under sig og omringer sig med dygtige mennesker - dog uden den store erfaring.

Abonnement på BILLED-BLADET

Der er ikke den store ledertrang blandt skuespillerne på "Carmen Curlers", men til spørgsmålet om, hvilket firma de ville være direktør for, og hvilke slags chefer de ville være, lader de drømmene flyde.

Se deres svar i videoen øverst i artiklen.

Mere om: