3. okt. 2025
Af Helle Skram de Fries

Vild med dans-deltageren Sissal afslører: På grund af botox kan jeg ikke se sur ud

Sissal og Eugen Miu efter første Vild med dans liveshow. Video: Kaspar Wenstrup
Annonce
I program to skal grand prix-sangeren ud i en tango, men frygter hun ikke kan se alvorlig ud.

I ”Vild med dans”-premieren imponerede sangeren Sissal og hendes professionelle dansepartner, Eugen Miu, dommerne med en flot paso doble, der sikrede dem en førsteplads.

Sissal og Eugen Miu.
Sissal og Eugen Miu.
Foto: Hanne Juul.

I program to fredag 3.oktober skal parret danse tango. Endnu en dans med et alvorligt udtryk.

Da BILLED-BLADET talte med Sissal og Eugen efter deres flotte premierestart, var Sissal en smule bekymret over at skulle indtage det alvorlige udtryk.

Annonce
Kongelige begivenheder og kendisnyt - direkte i din indbakke!

Det er nemlig svært for Sissal at se vred eller sur - eller meget alvorlig - ud.

Sissal og Eugen Miu.
Sissal og Eugen Miu.
Foto: Hanne Juul.

- Jeg får botox, så jeg kan faktisk ikke gøre det her, fortalte hun efter showet for forsøgte at lave en vred grimasse.

Hør Sissal fortælle om ”problemet” i videoen øverst i artiklen.

Få alle historierne om alt det, du aldrig så i Vild med dans i vores podcast ”En sidste dans”, hvor vi har dansere, nydansere, værter og heltene bag kameraet med i studiet hver uge for at sige pænt farvel til programmet.

Lyt lige nu lige her – helt gratis, eller hvor du plejer at lytte til din podcast på Spotify eller Apple Podcasts

Mere om: