
Maria og Daniel fra Årgang 20 afslørede lykkelig nyhed: Nu er der flere detaljer

De seneste par år har spændte danskere kunnet tænde for TV 2 i januar, hvor der har kørt en ny sæson af "Årgang 20" over skærmen.
Det samme sker selvfølgelig i starten af det nye år, når de skønne børnefamilier pryder danskernes tv-skærme - men i næste sæson vil du nok lægge mærke til noget anderledes.
På Instagram har Maria og Daniel nemlig afsløret noget, som de ellers havde holdt hemmeligt i et stykke tid.
Den lille familie flytter nemlig i hus, og parret skal dermed være husejere.

I et opslag på Instagram fortæller de, at de den 26. september var ude og se et hus, og nu har de altså købt det.
I første omgang fortalte de, at huset de overtager den 1. november, ligger i en anden kommune, men de præciserede ikke, hvilken kommune, der var tale om.
Nu er det dog afsløret.
De skal nemlig flytte til Fredensborg Kommune, hvor de blandt andet fortæller, at det har fundet en god specialskole til Louie.
Selvom mange af optagelserne nok er ved at være lavet, så de kan nå at blive klippet til den nye sæson, så kan man godt forestille sig, at kameraholdet følger familien, når den store flyttedag kommer.
