
Mens fyrstinde Charlene og børnene var i luksusmærker, gik prinsesse Stéphanie en anden vej

Det er en dejlig juletradition, at Monacos royale familie deler julegaver ud foran paladset, og hele 730 børn var med på den festlige dag, hvor også julemanden kiggede forbi.
Fyrst Albert, fyrstinde Charlene og deres to børn, kronprins Jacques og prinsesse Gabriella, stod som altid i spidsen for julefestlighederne på den kølige decemberdag.

Fyrstinde Charlene var elegant klædt i en sort cashmere-frakke fra luksusmærket Akris, mens hendes to børn, kronprins Jacques og prinsesse Gabriella, også var varmt klædt på i dyre mærker.

Ifølge den royale modeblog UFO No More var kronprins Jacques’ bløde jakke fra Eleventy Kids, mens prinsesse Gabriella bar en varm jakke fra Emporio Armani Kids.
Med på den festlige dag var også prinsesse Stéphanie, der er søster til fyrst Albert, og to af hendes børn – og i modsætning til fyrstinde Charlene og børnene havde hun iført sig en noget mere ”budgetvenlig” frakke.
Prinsesse Stéphanie bar nemlig en rød frakke fra Zara, der passede perfekt til den hyggelige juletradition.

