Tirsdag, 24. marts 2020 — af Karina Didriksen

Sara Blædel: Her skriver jeg min nye krimi

Sara Blædel.
Sara Blædel.
Foto: Gregers Overvad
Forfatteren Sara Blædel viser i en video, hvor hun er gået i skrive-hi for at arbejde på sin nye krimi.

Sara Blædel har lige som mange andre danskere ekstra tid på hånden i øjeblikket på grund af coronakrisen, og det bliver brugt på én bestemt ting – at skrive.

Få BILLED-BLADET hjem til dig
Se alle vores tilbud her!
Få BILLED-BLADET hjem til dig Se alle vores tilbud her!

Forfatteren er nemlig i fuld gang med sin 11. krimi i serien om Louise Rick, og derfor er hun nu gået i skrive-hi.

Det fortæller Sara Blædel i en Facebook-video, som BILLED-BLADET har fået lov at dele, hvor hun viser rundt på sit kontor.

For at kunne vise dig dette indhold, beder vi dig acceptere marketing og statistik cookies.

For at kunne vise dig denne video, beder vi dig acceptere marketing og statistik cookies.

Udkommer til efteråret

- Jeg har siddet intensivt og skrevet de sidste syv dage og er kommet godt i gang, fortæller forfatteren i sin video på Facebook.

Til BILLED-BLADET afslører Sara Blædel, at den nye, spændende krimi udkommer til efteråret. Der er altså noget at glæde sig til for de mange Louise Rick-fans.

Seneste nyt

Relaterede artikler

Udvalgt til dig

Fra forsiden