Tirsdag, 7. februar 2023 — af Caroline Andersen

Tillykke, I skal have trillinger: Se hvor store Ida og Martins trillinger er blevet

Tillykke, I skal have trillinger!
Samuel, Scarlett, Gabriel, Bianca, Eleanor og Kendra skal vise, hvor store de er blevet. Men ikke alle synes, det er sjovt.
Foto: DR
Ida og Martins trillinger fylder i “Tillykke, I skal have trillinger!” fire år. Men nu kan du se, hvor meget de tre pigerne allerede er vokset.

Tilbage i maj i 2018 blev Ida og Martin Christensen fra Kværndrup forældre igen – og de blev ovenikøbet forældre til trillinger.

Trillingepigerne Kendra, Eleanor og Scarlett kom til verden tre måneder tidligere end forventet.

Men trillingerne var ikke de eneste børn – for i forvejen havde parret tre børn. I en hverdag med seks børn er der derfor rigeligt at se til og i DR-serien "Tillykke, I skal have trillinger!" følger man parret gennem tykt og tyndt i, hvordan de får deres hverdag til at fungere.  

For at kunne vise dig denne video, beder vi dig acceptere marketing og statistik cookies.

Pigerne kunne i et tidligere afsnit af “Tillykke, I skal have trillinger!” fejre, at de fyldte fire år. På billedet ses pigerne i ugen op til deres fødselsdag.

Foto: Privatfoto

Her smiler de tre glade trillinger der snart kunne fejre deres fødselsdag.

Her ses de tre trillinger midt i en gyngetur.
Foto: Privatfoto

Men nu, cirka 8 måneder efter optagelserne, er pigerne allerede vokset meget. Du kan se på billedet nedenunder, hvor store de tre piger allerede er blevet.

Sådan ser de tre trillinger ud i dag.
Foto: Privatfoto

 

Seneste nyt

Udvalgt til dig

Fra forsiden