Endeligt bekræftet: Populært program vender tilbage

I denne uge har flere kendte danskere delt billeder af, at de er på tv-optagelser.
Rygterne har svirret, men nu er nyheden blevet bekræftet.
En ny sæson
For flere kendte danskere har i starten af ugen lagt billeder op af dem selv i militærtøj med hashtagget ”Stjerner i trøjen”.
Flere vil nok genkende, at der er tale om programmet ”Stjerner i trøjen”, hvis første sæson blev sendt tidligere på året.
Discovery Networks Danmark bekræfter overfor BILLED-BLADET, at der nu kommer endnu en sæson af programmet.
Tobias vandt
I første sæson var det den tidligere "Den store bagedyst"-deltager Tobias Hamann, der sejrede, blandt et hold af kendte som Mattias Hundebøll, Signe Lindkvist og mange flere.

Stjerner i trøjen: Dette har bagedyst-vinder også styr på

Det var Dar Salim og Jacob Riising, der agerede værter på den første sæson af programmet, der blev vist på Kanal 5 og Discovery+.
Optagelser i gang
Endvidere oplyser Discovery Networks Danmark, at optagelserne til sæson to af ”Stjerner i trøjen” er begyndt.

Lisbeth Østergaard afslører: Vender tilbage til tv
Blandt årets deltagere er Lisbeth Østergaard, men også bokser og tidligere ”Vild med dans”-vinder Sarah Mahfoud.
Hvornår den nye sæson får premiere er endnu ikke offentliggjort.