Tirsdag, 18. maj 2021 — af Karina Didriksen

Anders fra Fotovognen er blevet far: Se hans søde datter

Foto: Hanne Juul
Værten Anders Toft Bro fra TV 2’s ”Fotovognen” blev far til en lille pige i februar.

Anders Toft Bro er kendt fra tv-programmet ”Fotovognen”, som siden 2017 har været sendt på TV Midtvest og nu også kan ses hver uge på TV 2.

For at kunne vise dig denne video, beder vi dig acceptere marketing og statistik cookies.

Når den 29-årige journalist og vært ikke er på arbejde med makkeren Vibeke, så er han familiefar hjemme i Holstebro.

Han har i otte år været kæreste med Annemette Frost Vang, og tidligere på året blev de forældre for første gang.

Dejligt at være far

- Jeg blev far til lille Karen i februar, og det har været rigtig dejligt, siger Anders med et smil til BILLED-BLADET og tilføjer:

- Jeg er jo lidt af en drengerøv, men jeg har fået nogle gode tips og tricks af Vibeke og Line (fotografen i ”Fotovognen”).

 

Barnedåb i weekenden

Parrets tre måneder gamle datter, Karen, blev døbt søndag den 16. maj. 

BILLED-BLADET har fået lov til at dele et sødt billede fra barnedåben med Anders og kæresten, som holder deres lille pige.

Foto: Privat

”Fotovognen” sendes tirsdage kl. 20.50 på TV 2.

Seneste nyt

Udvalgt til dig

Fra forsiden