
Røg ud som den allerførste: Peter Løvenkrands vender tilbage i Vild med dans på fredag

Peter Løvenkrands gik all in og flyttede tilmed til et helt andet land for at kunne være med i ”Vild med dans”. Desværre blev fornøjelsen kort for den tidligere fodboldspiller, der til daglig bor i Skotland med sin familie.
Han og dansepartneren Jenna Harson røg ud af TV 2-programmet som det første par, og de nåede dermed blot at være på gulvet to gange.

Nye tv-optagelser
Men når ”Vild med dans” vender tilbage på fredag, bliver det igen med Peter Løvenkrands på skærmen. Også Jenna Harson er med i udsendelsen, hvor der er fokus på at knække cancer.
I denne uge har blandt andre den tidligere fodboldspiller på sociale medier delt glimt fra tv-optagelser, hvor han sammen med blandt andre sin dansepartner og vært Martin Johannes Larsen bliver filmet inde i en bil.
Hvad der ender med at komme ud af optagelserne, kan man se fredag aften fra klokken 20, hvor ”Vild med dans” samler ind til det gode formål.

