
Sara Lygum bliver vært på Vi drukner i rod: Får det betydning for 3xBeliggenhed?

Der sker ændringer, når den nye sæson af TV 2-programmet ”Vi drukner i rod” ruller over skærmen.
For tiden kører fjerde sæson på kanalen, og her hjælper Lene Beier, Marianne Gammelgaard og Dennis Nielsen danskere med at rydde op i deres hjem.

TV 2 har nu røbet, at når den nye sæson af programmet sendes, er det med en ny vært.
Det er ”Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed”-stjernen Sara Lygum, der har sagt ja til at blive vært på ”Vi drukner i rod”.
Sara Lygum er uddannet ejendomsmægler, og hun har i ”3xBeliggenhed” også beskæftiget sig med boliger, og det synes hun jo egentlig også, at ”Vi drukner i rod” gør.
- Jeg synes jo, at boliger også er lig med ”hjem”. Det handler om at bo steder, hvor vi har det godt, og om man kan bo sig til at få det bedre. Det synes jeg, er virkelig interessant, fortæller hun til TV 2.
Der kan dog være fans af ”3xBeliggenhed”, der måske grubler over, om det får betydning for Sara Lygums fremtid i programmet.
Hvis man elsker at se Sara Lygum i det program, kan man være helt rolig.
TV 2 har over for BILLED-BLADET bekræftet, at Sara Lygum fortsætter i ”3xBeliggenhed”, og at der ikke er ændringer i hendes rolle i programmet som følge af hendes værtstjans på ”Vi drukner i rod”.
Når ”3xBeliggenhed” vender tilbage med nye afsnit den 17. juli er det igen med de fire værter Sara Lygum, Christian Borregaard, Camilla Rubæk og Dilsad Sahin.
