FLOT FYR PÅ 14: Se prins Christian rage godt op i landskabet på familiedag

Se også:

Han har spillet dronningen i 40 år: Se ...

Midt i en kold tid: Mary bød på varm julehilsen

Video: Se dronningen i topform

Topmøde i Tivoli: Mary vild med seje piger

Derfor var Mary i tv-studiet

Mary fik de unge til at grine: Vi stopper nu

Gjorde indtryk ved fejring: Mary smuk i grønt look

Talte om savnet af sin mor: Mary overvældet af ...

Smukke minder: Frederik tilbage i kærlighedens kirke

Frederik i højt humør: Godt at se dig!
Prins Christian, 14 år, er blevet en stor dreng, og det bemærkede alle ved og i Aarhus Domkirke både den 24. og den 25. december, hvor den 14-årige fyr ragede godt og flot op i landskabet.
Royale fans vilde med Christian
Christian var i højt humør til højmessen juledag, og både ved ankomst og afgang tiltrak prinsen sig berettiget opmærksomhed fra alle royale fans i den jyske hovedstad.
Biskop tog imod
Biskop Henrik Wigh-Poulsen prædikede ved højmessen juledag, og det var også ham, som tog sig af den kongelige familie.
Dronningen var stolt
Dronning Margrethe så stolt ud, da hun var i kirke med prins Christian, som var ene om at repræsentere flokken af børnebørn til højmessen.
Mary og Marie var med
Med i kirken den 25. december var desuden kronprinsesse Mary og prinsesse Marie samt kronprins Frederik og prins Joachim.
Fra forsiden