VIDEO: Kronprinsesse Mary er smart i gul kjole til Reumertfest

Se også:

Skønt gensyn: Marie bød Mary velkommen til Paris

Skønt gensyn: Mary alene til fornem amerikansk ...

Midt i en kold tid: Mary bød på varm julehilsen

Topmøde i Tivoli: Mary vild med seje piger

Derfor var Mary i tv-studiet

Mary fik de unge til at grine: Vi stopper nu

Gjorde indtryk ved fejring: Mary smuk i grønt look

Talte om savnet af sin mor: Mary overvældet af ...

Smukke minder: Frederik tilbage i kærlighedens kirke

Midt i en krisetid: Kær veninde fik smilet frem hos ...
Kronprinsesse Mary er med til at kaste glans over årets Reumertfest, der netop nu finder sted i Operaen i København. Kronprinsessen ankom for kort tid siden som aftenens sidste gæst, og var som altid velklædt til lejligheden, denne gang i en elegant gul kreation med flotte detaljer på overdelen.
Deltag i vores afstemning og vind drømmerejse
Kronprinsessen overværer showet, hvor landets største scenekunstpriser skal overrækkes for årets bedste og mest ekstraordinære præstationer.
LÆS MERE: Årets Reumert 2016: Her er de nominerede
Kronprinsesse Mary vil få fornøjelsen af at overvære skuespilleren Rasmus Botoft, der leder publikum gennem aftenens show, og han bliver akkompagneret af komikeren Nikolaj Stokholm, mens skuespilleren Bodil Jørgensen er den, der overrækker rosende ord og Reumert-statuetter til årets prismodtagere.
Den officielle del af aftenen, der også transmitteres live på DR K, ventes at slutte kl. 22.00.

Kronprinsesse Mary.