
Mads og Lena fra Årgang 20 afslører nyt om bryllupsplanerne

Siden ”Årgang 20” begyndte, er flere af parrene blevet gift, og på tv har man blandt andet kunnet følge Maria og Daniels samt Maria og Nikolajs bryllup.
Lisbeth og Christian var allerede gift, inden de kom med i TV 2-programmet, men Mads og Lena, som er forældre til Malthe og Asmus, har stadig den store dag til gode.

Men de har planer om, at 2023 er året, hvor de skal giftes.
- Der kommer nok en lille vielse i løbet af året, afslører Lena om brylluppet med Mads, som indtil videre er blevet udskudt flere gange.
Parret har i det forgangne år fået renoveret gildesalen hjemme på Als, og det er den, som skal danne ramme om brylluppet. I første omgang planlægger parret en mindre vielse med de allernærmeste, og så kommer der et større bryllup på et senere tidspunkt.
Derudover byder 2023 også på en stor, rund fødselsdag i familien, for Lena fylder 30 år til oktober.
- Så vi skal nok få festbudgettet brugt i år, lyder det med et smil fra Mads.
Man kan læse hele interviewet med Mads og Lena i BILLED-BLADET, der er på gaden nu.
