
Sønnen gør Annette Heick fuldstændig målløs: Aner ikke, hvad det ender med

Passionen for musik ligger til familien, så derfor er det ikke nogen stor overraske, at Annette Heicks sønner også er meget musikalske.
Sammen med ægtemanden Jesper Vollmer har hun 21-årige Eliot og 16-årige Storm, og den yngste har for nyligt ændret interesse.
Han har gået til klaver, men er nu blevet vild med at spille på et andet instrument.
- Storm har taget en drejning fra at blive tvunget til at lære at spille klaver med klaverlærer i mange år til at slippe det lidt og komme i gymnasiet. Der har han fundet ud af, at han hellere vil spille bas og gerne vil i koret, forklarer Jesper Vollmer med et smil.
Storms mor er nærmest fuldstændig målløs, når hun sætter ord på sin søn, som har mange talenter.
- Storm er det mest sammensatte menneske i hele verden! Han tog jagttegn i foråret, han har i halvandet år arbejdet i Herrernes Magasin, han er passioneret golfspiller og sidder og lytter til Van Halen og øver på sin guitar, fortæller en forbløffet Annette Heick til BILLED-BLADET og fortsætter:
- Hvis han en dag siger, at han vil være advokat, så bliver han det, og hvis han vil være rockguitarist, bliver han det!

Ægteparrets yngste søn skal i 2.g. efter sommerferien.
Her ses unge Storm med sin stolte far, kokken Jesper Vollmer.

